ЦСКА ще премери сили с отборите на Порто, Бешикташ и Рапид Виена в груповата фаза на турнира Лига Европа, стана ясно от жребия, който бе теглен днес в Монако. Левски пък ще срещне отборите на Спортинг Лисабон, Лил и Гент в груповата фаза.
“Червените” попаднаха в Група “L”, като точната програмата за мачовете ще бъде определена на по-късен етап. Първите мачове от груповата фаза ще се играят на 16 септември, вторите срещи са на 30 септември, третия кръг е на 21 октомври.
Следващия четвърти кръг от груповата фаза ще се играе на 4 ноември, петия кръг е на 1 и 2 декември, а последния шести кръг ще бъде на 15 и 16 декември. Финалът във втория по сила европейски клубен турнир ще се играе на 18 май 2011 година на стадион “Авива” в Дъблин.
“Сините” попадн
аха в Група “C”, като точната програмата за мачовете ще бъде определена на по-късен етап. Първите мачове ще се играят на 16 септември, вторите срещи са на 30 септември, третия кръг е на 21 октомври. Следващия четвърти кръг от груповата фаза ще се играе на 4 ноември, петия кръг е на 1 и 2 декември, а последния шести кръг ще бъде на 15 и 16 декември. Финалът във втория по сила европейски клубен турнир ще се играе на 18 май 2011 година на стадион “Авива” в Дъблин.