29-годишен рокер загина на събора в Старосел.
Ангел Котов от село Паничери карал „Хондата” си без предпазна каска и с превишена скорост.
Около 19 часа на ул. „Девети септември” шофьорът изгубил контрол над возилото, моторът се блъснал в бордюра на тротоара, а после се забил в оградата на съседната къща.
Пострадалият бил качен в линейка, но починал по пътя за болницата.
Ангел Котов е семеен и има момиченце на три годинки.
„Добро момче беше. Преди време работеше като хлебар в частната хлебарница на селото, но я закриха и остана без работа. Трудно му беше, но родителите му помагаха с каквото могат”, разказа пред plovdiv-online кметицата на Паничери Неда Топузлийска.
Безпаричието накарало съпругата на Ангел да замине на гурбет в Гърция, заедно с баща си.
Ангел също опитал късмета си там, но не успял да открие подходяща работа и се върнал обратно в родното Паничери. Към момента той и дъщеричката му живеели в дома на родителите му.
„Години наред все беше на мотора. Нямам представа дали вчера е употребил алкохол, но трагедията ни потресе. За едното нищо си отиде момчето, а малкото му момиченце остана сираче”, тъжно клати глава кметицата.