Пред обществеността на община Карлово секретарят на ИБ на НС на БСП Антон Кутев заяви, че в момента, това правителство проявява нулева чувствителност към социалните теми.
Сега е времето да кажем, че не може да продължава така.
В какво се състои ролята и работата на правителството, риторично попита той.
От залата отговора бе еднозначен – Време е да се тропне по масата и да кажем: До тук!
Според Антон Кутев е лесно да се обясни защо 70% от анкетираните на въпроса ”Как живеете” отговорят – „Лошо”.
Това е, защото правителството по никакъв начин не може да намери начини и действия, с които да компенсира доходите на най-бедните при това лавинообразно увеличение на цените на стоките и услугите от първа необходимост.
Виждаме, че вече хората трудно могат да платят парното и тока, трудно си купуват дори мляко и хляба, разраства се мизерия сред българското население.
На хората с една минимална заплата вече им е трудно да се изхранват.
Огромна част от българите получават намалени заплати, а изплащат кредити, грижат се за своите близки, плащат все повече и повече за продукти от първа необходимост.
Това създава песимизъм и отчаяние.
Погледнете какво става – в държавата се засилват напрежението и протестите и при това те са повече от основателни.
Затова е ясно защо хората не виждат алтернатива пред себе си.
А когато не може да види добра перспектива за своето развитие, как да не излезе на протестни стачни действия – заяви Антон Кутев в края на срещата.