Председателят на БСП Сергей Станишев ще присъства на 2 юни, от 11 .00 часа в Калофер на военния ритуал по изнасяне знамето на Ботевата чета и митинга поклонение по повод Деня на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България.
В родния град на поета, цветя и венци в признателност пред саможертвата на загиналите за свободата ще поднесат Георги Гергов – Председател на Областния съвет на БСП Пловдив и народните представители от Коалиция за България Петър Мутафчиев и Милена Христова.
След Калофер, в 13.30 часа Сергей Станишев, Георги Гергов и народните представители ще поднесат цветя на паметника на загиналите в Брезово, сред което ще имат среща с кмета на общината Радньо Манолов, общински съветници от БСП и членове и симпатизанти на левицата.