Доброволката Иман Хадживълчева се завърна от осеммесечния си проект в младежкия център в Любляна, Словения.
Доброволката помагаше в дейностите на центъра, инициирайки и много творчески и спортни дейности за децата и младежите от Любляна.
Иман замина за Любляна, благодарение на проект по програма Европейска доброволческа служба на Младежкия информационен център – Карлово.
По проекти на младежкия център още 32 младежи от Общините Карлово и Сопот са имали възможност да се включат в международни пректи от началото на годината до месец август 2012.
Страните, които младежите посетиха по различни проекти са Италия, Холандия, Белгия, Полша, Унгария, Англия и Уелс.
На 5 август се завърна и поредната група, участвала на международен младежки обмен в Касерта, Италия.
Там нашата група най-добре представи своята страна като Никол Шишманова заплени всички с гласа си, изпълнявайки български народни песни, облечена в традиционна носия.