По-ниски такси за обслужване в детските градини и ясли през 2013 г. прие на днешната сесия Общинският съвет в Карлово.
След намалението ще се плаща по 2,40 лв. на ден за детска градини, 2 лв. – за ясли и 1, 50 лв. – за детска кухня.
Около 10 лв. на месец по-малко ще плащат родителите отколкото досега.
Детските градини на територията на община Карлово преминават на делегирани бюджети през следващата година, е другото решение, което гласуваха съветниците.
Предложението направи кметът д-р Емил Кабаиванов.
По този начин се цели децентрализирано финансово управление и утвърждаване на икономическа самостоятелност на образователните институции.
Местният парламент реши от 1-ви януари догодина детските градини от селата да станат филиали на забавачките в Карлово, Клисура и Баня.
Детската градина в с. Каравелово става филиал на ЦДГ Гина Кунчева, забавачниците в селата Богдан и Климент минават под шапката на ОДЗ Васил Левски, детските заведения в селата Христо Даново, Кърнаре и Розино ще са подчинени на ЦДГ Ана Козинарова Клисура, градините в Дъбене и Войнягово преминават към ЦДГ Първи юни, а детските заведения във Ведраре и Соколица – към ЦДГ Вяра, надежда и любов в Баня.