Кметът на Община Карлово д-р Емил Кабаиванов прие днес в общината министъра на културата Вежди Рашидов.
На срещата бяха обсъдени някои от най-важните проблеми на културно-историческото наследство в региона като вилата на братя Евлоги и Христо Георгиеви, мемориалния комплекс „Христо Ботев“ в Калофер, археологически разкопки в населените места и др.
Д-р Кабаиванов връчи на министърът кристал с образа на Васил Левски и дърворезба с рози.
Кметът заведе госта и в новооткрития парк пред стадион “Васил Левски”. Скулптурата на лъв върху чешмата в парка е дело на Вежди Рашидов и е била подарена от ФК “Левски” София по повод 150 години от рождението на Апостола.
След като се запозна с проблемите министър Рашидов покани д-р Кабаиванов на втора среща в Министерство на културата, за да се търсят пътища за разрешаването им и да се осигури нужното държавно финансиране.
На срещата присъстваха и председателят на Общински съвет Стойо Карагенски, зам.-кметът Антон Минев и секретарят на общината Стефан Стефанов.