неделя, 15 юни, 2025
  • За нас
  • За реклама
  • Вход
KARLOVO-ONLINE
  • КАРЛОВО
  • ХИСАР
  • СОПОТ
  • БАНЯ
  • КАЛОФЕР
  • КАЛОЯНОВО
  • БРЕЗОВО
  • БИЗНЕС
  • КУЛТУРА
  • СПОРТ
  • ЛАЙФ
Няма резултат
View All Result
KARLOVO-ONLINE
Няма резултат
View All Result

Разследват наводнението в Карловско

Автор: Карлово Онлайн
02.09.2022
/ КАРЛОВО
0
Потоп в Карлово! Спасяват хора! /Снимки/
192
Прегледа

Във връзка с наводнението в няколко села в община Карлово е започнало разследване за евентуално извършено престъпление по чл. 335 от Наказателния кодекс, а именно за причиняване по непредпазливост на наводнение, в резултат на което са настъпили значителни имуществени вреди.

Местопроизшествието бе посетено днес от прокурори от Окръжна прокуратура – Пловдив и Районна прокуратура – Пловдив.

Разследването се извършва от Национална следствена служба.

Както съобщихме, в 5 карловски села е обявено частично бедствено положение. Това са Каравелово, Богдан, Розино, Слатина и Столетово.

Втора приливна вълна заля около 11,30 часа село Каравелово, което е едно от пострадалите от наводненията в Карловско села.

Според кмета на селото Славка Червенкова ситуацията е трагична, а  проблемът не е от дъжда, а от препълването на местната река от водите, които се стичат от планината и  дърветата и наносите, които тя носи. Евакуирани са три семейства, като се извеждат още хора от наводнените къщи. Залят е културният дом в селото, а пътят за съседните села е невъзможен.

“Проблемът е не от дъжда, а от това, че местната река е препълнена от дъждовните води, които идват от Балкана. Предимно дървета, запушиха моста на главната улица. В момента е наводнен Културния дом. Следващият мост, който е знаков за селото, това е моста при ракиджийницата. Там водата прелива и очакваме от военните да дойдат, за да ни помогнат. В момента евакуираме хора. Дъждът продължава да вали. Има бедстващи хора. В момента съм ги настанила в кметството. Три семейства са към момента. Сега чакаме да дойдат пожарната, за да ходим да взимаме още хора, които живеят в най-крайната точка”, каза  Славка Червенкова, цитирана от радио Пловдив.

Според местните хора подобен порой и наводнение не са се случвало от 40 години.

Хората от Богдан са убедени, че причина за наводненията е изсичането на горите.

„Ужасно е положението, страшно. Събудих се и видях какво става. Съседите долу до втория етаж имат вода, а колите им са в нашия двор, коли, дувари, асмите са по земята, брутално, страшно е. По пътя вървяха греди, варели“.

Те подчертаха, че при наводнението в Карлово миналата седмица от Енергото  са  орязали дърветата и клоните  около жиците и са ги оставили в реката, без да я почистят от клоните, защото така е по-лесно.

В Богдан са скептични, че ще получат помощ от държавата, тъй като институциите не изпълняват задълженията си.

Десетки екипи на полицията и пожарната от Пловдивска област са на помощ на бедстващото население от наводнените карловски села.

Това каза за БТА главен комисар Николай Николов, директор на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН), който е на място в едно от най-пострадалите села – Каравелово.

По думите му на практика цялата полицията и пожарна от областта, както и военнослужещи от 61-ва Стрямска механизирана бригада, работят по десетки сигнали.

Има застрашени хора, но за момента не са с пряка опасност за живота. Дали сме указания да се качат нависоко и да изчакат силите от съседни области – лодки, спасители, алпинисти, които пътуват към мястото, включително и от Столична община.

Николов посочи, че на практика в момента село Богдан е откъснато, тъй като поне четири моста са разрушени.

Чакаме да се стабилизира времето и да излети хеликоптер, който да помогне с допълнителна информация, каза още той.

Всеки един сигнал се отработва и се отзоваваме там, където можем да стигнем, добави директорът на ГДПБЗН.

Етикети: Водещи

Още новини

Италианска филмова музика звучи в Карлово
КАРЛОВО

Италианска филмова музика звучи в Карлово

14.06.2025
Две италиански изложби в Карлово
КАРЛОВО

Две италиански изложби в Карлово

14.06.2025
Следващ
АПИ праща техника за потъналите Богдан и Каравелово

АПИ праща техника за потъналите Богдан и Каравелово

Subscribe
Notify of
guest
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
Всички коментари

Най-новите

Италианска филмова музика звучи в Карлово
КАРЛОВО

Италианска филмова музика звучи в Карлово

Автор: Карлово Онлайн
14.06.2025
0

Виж още
14–22 юни: Празници на Хисаря /програма/

14–22 юни: Празници на Хисаря /програма/

14.06.2025
Юношите младша на ОФК Левски – шампиони

Юношите младша на ОФК Левски – шампиони

14.06.2025
Две италиански изложби в Карлово

Две италиански изложби в Карлово

14.06.2025
Започват Дните на Италия в Карлово

Започват Дните на Италия в Карлово

13.06.2025

Коментари

  • Amenajari spatii cu plante artificiale on Хотел в Баня предлага работаPrin serviciile de intretinere plante naturale si amena...
  • Mira2411 on Младен Кичев на изложбата “Католиците в България”Timofeew Feat. & Serpo - Ты Уйдешь скачать песню и ...
  • Dustin916 on Зайци и яйца из трите кръгови в КарловоГудзон - Девушка Из Сна скачать песню и слушать онлайн ...
  • Ray2554 on Зайци и яйца из трите кръгови в КарловоMealon & RIOT98 - Лайфстайл скачать песню и слушать...
  • Camila3182 on Младен Кичев на изложбата “Католиците в България”Дигер feat. Lehov - Танцуешь Без Меня скачать песню и с...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Facebook Youtube

RSS  Новини от Пловдив

  • А ти изпълни ли… 14.06.2025
  • Сега пък недоволен от кампанията за еврото 14.06.2025
  • Убит и ранен политик от опозицията в САЩ 14.06.2025
  • Моторист прегази краката на полицай 14.06.2025
  • Карлово
  • Хисар
  • Сопот
  • Калояново
  • Калофер
  • Баня
  • Брезово
  • Култура
  • Спорт
  • Интервю
  • Кой какво каза
  • Коментари
  • Конфликти

Карлово Онлайн e част от групата на ЦУМ – Център за универсални медии, заедно с plovdiv-online.com и asenovgrad-online.com.
Copyright (c) ЦУМ - Център за универсални медии 2009 - 2025

Няма резултат
View All Result
  • КАРЛОВО
  • ХИСАР
  • СОПОТ
  • БАНЯ
  • КАЛОФЕР
  • КАЛОЯНОВО
  • БРЕЗОВО
  • БИЗНЕС
  • КУЛТУРА
  • СПОРТ
  • ЛАЙФ

Карлово Онлайн e част от групата на ЦУМ – Център за универсални медии, заедно с plovdiv-online.com и asenovgrad-online.com.
Copyright (c) ЦУМ - Център за универсални медии 2009 - 2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist